Dans Derslerimiz

modern dans

SERKAN BOZKURT

 

VÜCUDUMUZU TANIYALIM

DERS KONDİSYON, ESNEKLİK VE KOREOGRAFİ ÖĞRENME ÜZERİNE YOĞUNLAŞIRKEN ARALARDA YAPILACAK DOĞAÇLAMALAR DA BİREYSEL BEDEN DİLİNİZİ YARATMANIZADA YARDIMCI OLACAK.

 

HAFTAİÇİ / SALI / 19:00 - 20:00

EVLENECEK ÇİFTLERE dÜĞÜn danslari

SERKAN BOZKURT

HAYALLERİNİZİ SÜSLEYEN DANSI GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ. ÖZEL DERS OLARAK TASARLANAN DERSLERİMİZ SİZİN BELİRLEYECEĞİNİZ GÜN VE SAATTE, SADECE SİZE ÖZEL BİR ÇALIŞMA İLE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

Vals, Tango, Rumba, Cha Cha veya size özel hazırlanmış dans konsepti eşliğinde düğününüzde parıldamaya hazır olun..

tango

DANSHANE'DE TANGO EĞİTİMLERİ BİR BAŞKA

14 SENEDİR YÜZLERCE KİŞİYE EĞİTİM VERMİŞ OLAN SERKAN VE SAİME BOZKURT KARDEŞLER ALIŞILMIŞIN DIŞINDA YARATICI VE ÖZGÜR BİR TANGO DÜNYASININ KAPILARNI ARALIYOR.

- TANGOYA GİRİŞ- BEDENİ TANIMA VE HAKİM OLMA
- ISINMA - DENGE- DURUŞ - DÖNÜŞLER
- TEMEL ADIMLAR
- YÖNLENDIRME VE TAKIP ETME

 

HAFTAİÇİ / CUMA / 20:00 - 21:30

tango NUEVO

Serkan Bozkurt 2009'DA Viyana KONSERVATUARI'nda yaptIĞI 'TANGOMODERN ' ÇALIŞMALARINI Amsterdam'da TANGO DANS THEATER (EZEQUİEL SANUCCI) Workshoplarında geliŞtirerek yeni bir tarz ortaya koyuyor.

KLASİK TANGO DANSI'NIN KALIPLARINDAN SIKILMIŞ DAHA YARATICI VE ÖZGÜR DANS ETMEK İSTEYENLER İÇİN;

KONTAKT DOĞAÇLAMA: Tango Leading ve following rollerinin değişebildiği dokunmadan yönlendirmeye , dinlemekten güven çalışmalarına ,partnerle tam olarak iletişim sağlama üzerine; dinamik ve kondisyonel solo olarak yapılan grup dans koreografileri..

 

HAFTASONU / CUMARTESİ / 20:00 - 21:30

flamenko

MELİS DÜNDAR

FLAMENKO DANSI Basit bİr folk tÜrÜ olmanın Ötesİnde kompleks ve yoĞun kÜltÜrel geleneĞe sahİptİr.

 

DİSİPLİN İSTEYEN BU DANS BÜTÜN BEDENE HAKİMİYET GEREKTİRİR VE rİTM ÇOK ÖNEMLİDİR.

 

 

HAFTAİÇİ: PAZARTESİ 18:30 - 20:00

Hatha Yoga / YOGA TERAPİ

bike mert


YOGA İNSAN SİSTEMİNİN BÜTÜNSEL OLARAK TAM BİR UYUM VE DENGE HALİNE ULAŞMASINI AMAÇLAR.


Derslerimizde özellikle sırt/bel ağrıları, depresyon/anksiyete ve sindirim problemlerine yönelik asanalar (fiziksel duruş), kriyalar (arınma teknikleri), pranayamalar (nefes teknikleri), mudralar (parmak hareketleri ve özel duruşlar) ve bandhalar (kas kilitleri) üzerinden fiziksel ve zihinsel sağlık hali desteklenmektedir.

 

HaftaİÇİ -PERŞEMBE 19:30 - 21:00 / Haftasonu - C.tesi /16: 00 -17:30

 

 

Yoga terapi
Dünya Sağlık Örgütü’ne göre sağlık hali, hastalık ve sakatlık durumunun olmayışından ziyade kişinin bedenen, zihnen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik hali içinde olması şeklinde tanımlanır.

 

Yoga da, sağlık kavramını holistik bir bakış açısıyla ele alır ve nefesimizle, ruhumuzla, düşüncelerimizle, tutumlarımızla, duygularımızla ve bedenimizle çalışarak, insan sisteminin bütünsel olarak tam bir uyum ve denge haline ulaşmasını amaçlar.

 

Hatha Yoga,

ZİHNİMİZİ DİNLENDİRMEYİ

KEŞFEDELİM!


Raja yoganın bir koludur ve fiziksel duruşlara ve nefes talimlerine ağırlık veren okuludur. Bu okul Yogi Swatmarama tarafından 15. Yüzyılda Hindistan’da başlatılmıştır. Yogi Swatmarama Hatha yogayı, vücudu uzun meditasyon seanslarına hazırlayıp kuvvetlendirmek amacıyla yapılacak asanalar (duruşlar) ve pranayamalar (nefes teknikleri) olarak düşünmüştür.
Ha-tha Sanskritçe güneş anlamındaki “ha” ve ay anlamındaki “tha” sözcüklerinden oluşmuştur. Hatha yoga, bedenimizin farklı enerjilerine denge getirerek, bilincin açılmasını amaçlamaktadır.

 

Danshane'de yoga deneyimleye sizleri bekliyoruz.

HaftaİÇİ -PERŞEMBE 19:30 - 21:00
Haftasonu - C.tesi /16: 00 -17:3

Pilates

AYNUR ERTUM

Mat Pilates ÇALIŞMASIYLA BALE Öncesi hazırlık esneme ve KONDİSYON hareketleriNİN BİRLEŞMESİNDEN
oluŞan klasik müzik eŞliĞİnde yapIlan 1 saatlik yoĞun bir dersTİR.

 

AMAÇ : DANSLA ZAYIFLAMAK Dansla zayIFlama veya kondİsyon saĞlarken zİHİnsel olarak rahatlama ve bedenİn sINIRLARINI keŞfetmek. ÇalIŞmaya on beŞ yaŞtan İTİbaren herkes katIlabilir. Herkesİn yapabileceĞİ hareketlerden
oluŞan bir programdır.

 

HAFTASONU

CUMARTESİ - PAZAR: 11:00 12:00